Po zalogowaniu w systemie rezerwacji możemy w górnym menu (komponenty > system rezerwacji) albo z głównego panelu wybrać odnośnik REZERWACJE. Po kliknięciu tego odnośnika przenosimy się do listy zamówień i rezerwacj złożonych przez naszych Kllientów.

widok listy rezerwacje

Na powyższym zrzucie widzimy widok listy zamówień. Filtry nad tabelą pozwalają nam na wyszukanie zamówień wg nazwiska, wg stanu zamówienia, według kursu według statusu (np. możemy archiwizować zrealizowane zamówienia). Data zamówienia to data kiedy Klient złożył swoje zamówienie i zostało ono przetworzone przez system. ID zamówienia (na czerwono) jest indywidualnym i niepowtarzalnym numerem nadawanym kolejno.

System jest tak skonfigurowany, że w przypadku nowego zamówienia na adres np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przychodzi do nas email powiadamiający o nowej rezerwacji. Nowa rezerwacja w zależności od tego, czy została automatycznie opłacona elektronicznie i kwota jest już zaksięgowana w systemie przelewy24.pl otrzymuje status PAID (opłacone). Powoduje to zmianę statusu wolnych miejsc w warsztacie / kursie. W przypadku zapłaty miejsce jest blokowane.

Zamówienie wpływające pokajawia się w panelu REZERWACJE. Klikając na zamówienie złożone z ID 198 (Michał Sałata) - klikamy na nazwisku Sałata, co powoduje otwarcie zamówienia ze szczegółami.

szczegoly rezerwacji

 

W karcie szczegółu rezerwacji posiadamy informację na temat KURSANTA, imię, nazwisko, email oraz jaki kurs i w jakiej kwocie został zaksięgowany w tym oknie możemy także w przypadku wpłaty Klienta zmienić status transakcji z SUBMITED na PAID. W polu WPŁATA pracownik obsługujący system rezerwacji może dopłacać kwoty w przypadku jeśli kursant wpłaca gotówką, albo przelewem kolejne raty.

adres rozliczeniowy

 

W adresie rozliczeniowym mamy informacje dotyczące PŁATNIKA.

W oknie dodatkowe informacje widzimy czy Klient podał i jeśli tak to jaki kod kuponu rabatowego, jaki wybrał wiek dziecka (wiek można skorygować) oraz czy wybrał przypomnienie dotyczące rezerwacji (wysyłane na tydzień przed) i jaki podał telefon do kursanta.

dodatkowe informacje

W oknie komentarza możemy zapisać komentarz do konkretnej rezerwacji.

komentarze do rezerwacji