Z niniejszego artykułu dowiesz się jak przywrócić fragment kodu strony edytowany w trybie wizualnym w WPbakery Page builder w taki sposób, że część kodu została skasowana i wygląd danego elementu uległ zmianie.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o przywracaniu całej poprzedniej wersji artykułu co w niektórych przypadkach zepsucia całego wyglądu jest najszybszym sposobem na powrót do stanu działającej strony. Jeśli uszkodzeniu uległ tylko niewielki fragment kodu i jest on powtarzalny na innych podstronach, to zalecamy niniejszą metodę, która pozwoli również na przeklejenie poprawnego kodu a następnie jego edycję w trybie wizualnym.

Otwieramy artykuł z poprawnym kodem, czyli taki jaki chcemy skopiować do złego artykułu.

wpbakery page builder edycja kodu

Odnajdujemy dokładny element, który chcemy skopiować. Po najechaniu myszką na dany element (TEXT BLOCK) pojawi się możliwość edycji. Klikamy ołówek w celu edycji. TEKSTOWY, żeby przejść na edytor tekstowy to skopiowanie kodu z tej sekcji pozwoli nam na zachowanie całego wyglądu.

 

 

Po kliknięciu TEKSTOWY otwiera się edytor z podglądem HTML. Jedyne co musimy zrobić to zaznaczyć całość przytrzymując klawisz CTRL+A (zaznacz wszystko) a następnie kombinację CTRL+C  skopiuj wszystko (ważne: jeśli usuniesz kod nie zapisuj artykułu).

 

 

Teraz w schowku windowsa mamy skopiowany cały kod. Zamykamy artykuł BEZ ZAPISYWANIA. Następnie otwieramy artykuł z zepsutym kodem idziemy do tego samego elementu, który  chcemy naprawić otwieramy ten element w edytorze tekstowym (jak wyżej) usuwamy cały kod i jak jest pusto wklejamy CTRL+V (wklej ze schowka) całość skopiowanego kodu. Klikamy przycisk ZAPISZ ZMIANY (SAVE CHANGES) a następnie edytujemy w trybie wizualnym tak, aby nie uszkodzić kodu.

Jeśli na stronie uruchomiona jest pamięć podręczna, to aby podejrzeć zmiany natychmiast po edycji dobrze jest wyczyścić pamięć AUTOOPTIMIZE.