Tworzenie nowego kursu / warsztatu#

Data: 2016-09-27 12:59:01

Informacja

Ten artykuł jest archiwalny i dotyczy technologii już dawno wycofanych. Jest prezentowany w celach edukacyjno-informacyjnych.

Zalecaną metodą obsługi dużej ilości kursów jest import z pliku CSV (EXCEL). Może się zdarzyć, że będziecie potrzebowali Państwo dodać tygodniowo kilka kursów ręcznie. Z tego artykułu dowiecie się jak to zrobić. Przed rozpoczęciem pracy najlepiej zadbać, aby dla danego kursu istniały w systemie odpowiednie kategorie (segmentacja) oraz jedna kategoria opisu kurs i prowadzący. Pozwala to na powiązanie kursów i wykorzystanie pełnej funkcjonalności systemu.

Przechodzimy w KOMPONENTY > MENADŻER KURSÓW > KURSY otwiera nam się widok wszystkich kursów w postaci tabeli. Możemy skorzystać z filtrowania (w celu wyszukania kursów) znajdującego się nad tabelą. Kursy tworzymy zazwyczaj na podstawie klonowania istniejących, jednak w tym przypadku zakładamy, że kurs nigdy nie był skonfigurowany w systemie i tworzymy go od podstaw.

Po kliknięciu UTWÓRZ otwierają nam się szczegóły nowego kursu. Najważniejsze co należy wypełnić to: STAN: OPUBLIKOWANO, TITLE: tytuł kursu, KOD kursu powinien być niepowtarzalny i warto go stosować to taki kod magazynowy. TUTOR - wybieramy prowadzącego albo prowadzących przypisanych do danego kursu. Po przypisaniu prowadzącego jeśli ktoś będzie przeglądał prowadzącego zobaczy przypisane do niego kursy. START DATE / TIME - początek całego kursu wraz z godziną FINISH DATE/ TIME - koniec całego kursu wraz z godziną - to jest widoczne w tabeli kursów i specyfikacji kursu. EXPERIENCE LEVEL - poziom zaawansowania.

Cena kursu - po kliknięciu CALULATOR pojawi nam się możliwość wyliczenia netto z kwoty brutto.

Warto wybrać PRICE TYPE - typ ceny (za miejsce, za godzinę, za kurs) domyślnie ustawmy ZA MIEJSCE, aby osoby w widoku tabeli widziały za co jest cena w danym kursie. Obecnie w systemie nie ma możliwości przelicznika wg godzin. Cena jest ustalana globalnie za cały kurs.

Min. Attendance - tutaj możemy ustawić minimalną liczbę kursantów która wymagana jest aby kurs się odbył. CAPACITY - tutaj ustawiamy ile miejsc mamy w danym kursie np. 8. Location - tutaj możemy ustawić lokalizację kursu np. Sala 2. HYPERLINK (WARSZTAT) to jeden z ważniejszych elementów do uzupełnienia w definicji kursu, bo tutaj wklejamy link do kategorii opisowej (czyli link do opisu kursu). Jeśli mamy 10 warsztatów o nazwie WARSZTAT XYZ to wzsystkie te warsztaty będą należały do opowiednich kategorii oraz jednej kategorii opisowej o nazwie WARSZTAT XYZ link do tej kategorii opisowej zostanie skopiowany do wszystkich dziesięciu warsztatów polu HYPERLINK. To pozwala na powiązanie TERMINU KURSU (który właśnie edytujemy) z jego opisem.

KATEGORIA - przypisujemy kurs do kategorii, co ważne, jeśli Chcemy aby kurs był w kategorii 2-5 lat, to przypisujemy go do tej i wszystkich nadrzędnych, czyli WSZYSTKIE WARSZTATY, DZIECI I MŁODZIEŻ, 2-5 lat oraz do kategorii będącej opisem kursu. Etykiety - to tagi pozwalające na stworzenie dalszej segmentacji np. poniedziałek, wtorek, środa itd. dzięki czemu osoby mogą wysortować zajęcia o określonym tagu np. poniedziałek (zajęcia odbywające się w poniedziałki) albo promocja, zajęcia wyprzedawane w promocyjnej cenie.

Wyżej wymienione informacje (pogrubione) są niezbędne do utworzenia nowego kursu. Po wypełnieniu w/w możemy zapisać kurs. Jeśli się pomyliliśmy, to otwieramy po zapisaniu dany kurs i modyfikujemy daty i np. ceny. Nie wypełniamy OPISU kursu, bo ten definiowany jest w kategorii opisowej!