Komponent K2 - Pozycja menu kategoria K2#

Data: 2013-06-18 17:00:03

Menu w K2 tworzymy tak samo jak inne typy menu w Joomla. O czym należy pamiętać, to aby pozycje menu się nie dublowały. Jeśli tworzymy pozycję w innym menu odnoszącą do tego samego zasobu, to pozycja druga jest aliasem do pierwszej (typ menu alias) a nie duplikatem.

W przypadku menu górnego zalecam stworzenie całej segmentacji strony łącznie ze wszystkimi podstronami. Bazuję na frameworku T3 z mega menu. Stąd przykłady dotyczące grupowania pozycji menu w kolumny dotyczą T3 framework.

Proszę zwrócić uwagę, że menu odpowiada logicznej strukturze kategorii K2. Zatem jeśli mamy pozycję PRODUKTY, to jest to główna kategoria PRODUKTY grupująca podkategorie. Owe podkategorie (mikroskopy bilogiczne, mikroskopy stereoskopowe) grupują nam albo kolejne subkategorie albo konkretne produkty, czyli artykuły.

Tworząc nową pozycję menu musimy ustawić następujace rzeczy:
1) typ pozycji menu: czy jest to artykuł K2 czy kategoria K2
2) Tytuł menu
3) status - opublikowany
4) pokaż w menu - domyślnie umieszcza pozycję menu które obecnie edytujemy (w moim przypadku Main Menu)
5) pozycja macierzysta, czyli nadrzędna: Produkty PZO.


następnie w zakładce OPCJE ROZSZERZONE:
1) kategoria (wybieramy JEDNĄ kategorię)
2) nie ustalamy stylu wyświetlania i innych detali, bo te są przypisane szablonowi kategorii K2
3) w opcji PARAMETERS (JA EXTENDED) możemy ustawić opcje, czy pozycja MENU grupuje inne tworząc kolumnę, albo rozwijalne boczne menu (subpozycja 3. rzędu)
Jak widać na przykładzie pozycja menu jest grupą i zawiera SUBMENU CONTENT: CHILD MENU ITEMS - czyli zawartością subpozycji MENU stanowią podrzędne pozycje menu tworzące grupę.

W osobnym przykładzie omówię jak tworzyć pozycję menu na bazie artykułu i który jest w grupie.