VirtueMart - Edycja opisu produktu VirtueMart#

Data: 2013-04-07 21:07:37

Informacja

Ten artykuł jest archiwalny i dotyczy technologii już dawno wycofanych. Jest prezentowany w celach edukacyjno-informacyjnych.

Edycja opisu produktu VirtueMart jest możliwa w trakcie tworzenia nowego produktu bądź edycji istniejącego produktu. W karcie produktu w zakładce OPIS mamy następujące POLA: **ZWIĘZŁY OPIS **to krótki opis pojawiający się przede wszystkim w widoku kategorii produktów, czyli np. mamy 10 produktów na jednej stronie, ceny, zdjęcia i krótkie opisy. Odradzam wstawianie znaczników HTML w ZWIĘZŁY OPIS, bo sklep posiada limit znaków dla opisu i może uciąć kod.

OPIS to tzw. opis rozszerzony (większe okno edycji pod zwięzłym opisem), który pojawia się po wejściu w konkretny produkt. Możemy tam dodać wszystko łącznie z filmami Youtube, zdjęciami, linkami i paragrafami tekstu. O czym należy pamiętać, to aby nie wklejać opisów produktu bezpośrednio z innych stron bądź MS WORD do okna edycji, bo to powoduje wklejenie śmietnika kodu. Najlepiej jest otworzyć notatnik widnowsa tam wkleić opis i następnie CTRL+C i CTRL+V do okna edycji OPISU w JOOMLA/VirtueMart. Ta sama zasada dotyczy edycji artykułów Joomla i należy się do niej stosować. Śmietnik w kodzie powoduje, że nasze podstrony wyglądają jak aukcje allegro, gdzie każda podstrona ma inną czcionkę, a do tego robot indeksujący obniża reputację takich stron.

Po wprowadzeniu ZWIĘZŁEGO OPISU i OPISU (rozszerzonego) w karcie PRODUKTU w prawym górnym rogu możemy ZAPISAĆ zmiany.