WPbakery Page builder przywracanie zepsutych elementów#

Data: 2022-01-12 10:11:01

Z niniejszego artykułu dowiesz się jak przywrócić fragment kodu strony edytowany w trybie wizualnym w WPbakery Page builder w taki sposób, że część kodu została skasowana i wygląd danego elementu uległ zmianie.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o przywracaniu całej poprzedniej wersji artykułuco w niektórych przypadkach zepsucia całego wyglądu jest najszybszym sposobem na powrót do stanu działającej strony. Jeśli uszkodzeniu uległ tylko niewielki fragment kodu i jest on powtarzalny na innych podstronach, to zalecamy niniejszą metodę, która pozwoli również na przeklejenie poprawnego kodu a następnie jego edycję w trybie wizualnym.

Otwieramy artykuł z poprawnym kodem, czyli taki jaki chcemy skopiować do złego artykułu.

Odnajdujemy dokładny element, który chcemy skopiować. Po najechaniu myszką na dany element (TEXT BLOCK) pojawi się możliwość edycji. Klikamy ołówek w celu edycji. TEKSTOWY, żeby przejść na edytor tekstowy to skopiowanie kodu z tej sekcji pozwoli nam na zachowanie całego wyglądu.

Po kliknięciu TEKSTOWY otwiera się edytor z podglądem HTML. Jedyne co musimy zrobić to zaznaczyć całość przytrzymując klawisz CTRL+A (zaznacz wszystko) a następnie kombinację CTRL+C skopiuj wszystko (ważne: jeśli usuniesz kod nie zapisuj artykułu).

Teraz w schowku windowsa mamy skopiowany cały kod. Zamykamy artykuł BEZ ZAPISYWANIA. Następnie otwieramy artykuł z zepsutym kodem idziemy do tego samego elementu, który chcemy naprawić otwieramy ten element w edytorze tekstowym (jak wyżej) usuwamy cały kod i jak jest pusto wklejamy CTRL+V (wklej ze schowka) całość skopiowanego kodu. Klikamy przycisk ZAPISZ ZMIANY (SAVE CHANGES) a następnie edytujemy w trybie wizualnym tak, aby nie uszkodzić kodu.

Jeśli na stronie uruchomiona jest pamięć podręczna, to aby podejrzeć zmiany natychmiast po edycji dobrze jest wyczyścić pamięć AUTOOPTIMIZE.