Dodawanie nowej kategorii kursów#

Data: 2016-09-27 12:20:53

Informacja

Ten artykuł jest archiwalny i dotyczy technologii już dawno wycofanych. Jest prezentowany w celach edukacyjno-informacyjnych.

Kategorie pozwalają nam stworzyć „szufladki” i segmentację naszej oferty, kursów. Dlatego tak ważne jest przemyślane tworzenie kategorii. Przechodząc w KOMPONENTY > MENADŻER KURSÓW > KATEGORIE otwiera nam się widok tabeli istniejących kategorii. W tym oknie możemy zmieniać kolejność kategorii, wyłączać je albo klikając na nazwie zmieniać ich nazwę, opisy i inne parametry.

Klikając w lewym górnym rogu guzik utwórz otwiera nam się nowe okno nowej kategorii. Co ważne w większości przypadków kategorii wypełniamy tylko TYTUŁ KATEGORII oraz ustawiamy zależność PARENT względem innej kategorii. Czyli tworząc nową grupę wiekową 15-18 lat tworzymy kategorię o nazwie 15-18 lat pochodną kategorii Dzieci i młodzież.

Po wypełnieniu nazwy i przypisaniu nadrzędnej kategorii Zapisujemy klikając ZAPISZ i ZAMKNIJ. System zapisuje kategorię i przenosi nas do widoku tabeli kategorii. Jeśli nie możemy znaleźć kategorii, to możemy skorzystać z Filtra wyszukiwania nad tabelą wpisując nazwę.