Rozpoczęcie pracy z Nextcloud#

Rejestracja i logowanie#

Aby rozpocząć korzystanie z Nextcloud, musisz najpierw założyć konto albo poprosić administratora Twojej organizacji o założenie takiego konta. Przejdź do strony rejestracji, wypełnij wymagane pola i kliknij przycisk Zarejestruj się. Po rejestracji otrzymasz e-mail z linkiem aktywacyjnym, który pozwoli Ci ustawić hasło do Twojego konta.

Logowanie do Nextcloud odbywa się poprzez wpisanie nazwy użytkownika i hasła na stronie logowania. Jeśli korzystasz z autentykacji dwuskładnikowej, po wpisaniu hasła zostaniesz poproszony o podanie kodu weryfikacyjnego.

Synchronizacja z urządzeniem desktopowym i urządzeniami mobilnymi#

Nextcloud oferuje dedykowane aplikacje dla systemów Windows, macOS, Linux, iOS i Android, które pozwalają na synchronizację plików między komputerem a chmurą. To oznacza, że wszystkie Twoje pliki są dostępne na wszystkich Twoich urządzeniach w każdym momencie.

Aby zainstalować aplikację na urządzeniu desktopowym, przejdź do strony pobierania Nextcloud i wybierz odpowiednią dla Twojego systemu operacyjnego. Po zainstalowaniu aplikacji, będziesz musiał zalogować się na swoje konto Nextcloud i wybrać foldery, które chcesz synchronizować.

Podobnie, aby zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym, przejdź do sklepu z aplikacjami na Twoim urządzeniu (App Store dla iOS, Google Play dla Android) i wyszukaj „Nextcloud”. Po zainstalowaniu aplikacji, zaloguj się na swoje konto i wybierz, które pliki i foldery chcesz synchronizować.

Dzięki temu, możesz mieć pewność, że Twoje pliki są zawsze aktualne, niezależnie od urządzenia, którego używasz.

Nextcloud Panel

Nextcloud Panel