Wordpress: tworzenie nowego posta / wpisu#

Data: 2015-10-02 15:40:51

Z tego artykułu dowiesz się jak edytować posty/wpisy na stronie stworzonej na silniku Wordpress.

Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego, przechodzimy dowpisy > wszystkie wpisyto jest ekran w którym widzimy wszystkie tzw. posty, które publikowane są jak wpisy na blogu. Aby dodać nowy klikamy DODAJ NOWY następnie otwiera nam się okno nowego wpisu. Tradycyjnie nadajemy mu tytuł, a następnie wpisujemy tekst. Jeśli wklejamy tekst z WORDa kluczowym jest, aby na czas wklejania przełączyć się w tryb tekstowy. Uchroni nas to przed wklejeniem calego smietnika kodu, formatowania czcionek z WORDa.

Po wklejeniu możemy się znów przełączyć na tryb WIZUALNY (prawy górny róg nad oknem edycji). Wstawiony tekst możemy podzielić na tekst tzw. wstępniaka i tekst rozwinięty. Tekst wstępniaka będzie widoczny w widoku kategorii - wtedy widzimy wstępniaki np. 10 artykułów + zdjęcie. Aby wstawić linię podziału klilkamy guzik WSTAW WIĘCEJ albo SHIFT + ALT + T. Wcześniej musimy ustawić kursor w miejscu gdzie ten podział ma się znaleźć… jeśli wstawimy kilka linii, można je wykasować w trybie TEKSTOWYM jest to znacznik<!–more–>

Dodając wpis powinniśmy każdy wpis umieścić najlepiej w jednej kategorii oraz nadać mu odpowiednie etykiety / TAGI.

W zależności od szablonu aby widać było pierwszy obrazek w widoku kategorii (czyli widoku wstępniaków i pierwszych zdjęć) w szablonie CUSTOM COMMUNITY powinniśmy ustawić IKONĘ WPISU dodając odpowiedni obrazke oraz w miejscu USE A POST TEMPLATE FOR THIS POST (zdjęcie powyżej) ustawić pozycję obrazka. W naszym przypadku LEFT.

W przypadku innych szablonów jeśli ustawienie IKONY WPISU nie powoduje wyświetlania obrazku wstępniaka jest to kwestia ustawienia szablonu, albo wklejenia pierwszego zdjęcia w treści posta na początku i wyrównania go do lewej. W oknie edycji posta służy do tego guzik DODAJ MEDIUM.