Bezpieczeństwo na Nextcloud#

Nextcloud to platforma, która dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Jest kilka sposobów, dzięki którym można dodatkowo zabezpieczyć swoje konto.

Twoje dane są bezpieczne#

Nextcloud korzysta z najnowszych technologii zabezpieczających, aby chronić Twoje dane. Dzięki zastosowaniu szyfrowania, ochrony przed atakami typu „man-in-the-middle”, a także regularnych aktualizacjom i łatam bezpieczeństwa, Twoje dane są chronione na wiele różnych sposobów.

Używanie silnych haseł#

Dobre hasło jest podstawą bezpieczeństwa. Powinno być unikalne, skomplikowane i nie do zgadnięcia. Nie powinieneś go dzielić z nikim innym, a także regularnie go zmieniać. Dowiedz się więcej o tworzeniu silnych haseł.

Zabezpieczenie dwuskładnikowe#

Zabezpieczenie dwuskładnikowe to kolejny poziom ochrony Twojego konta. Oznacza to, że do zalogowania się na swoje konto potrzebujesz czegoś więcej niż tylko hasła - na przykład kodu wysłanego na Twój telefon. Czytaj więcej tutaj.

Hasła dla aplikacji#

Jeśli korzystasz z zabezpieczenia dwuskładnikowego, niektóre aplikacje mogą wymagać specjalnego hasła. Można je utworzyć w ustawieniach swojego konta. Dowiedz się więcej o tworzeniu haseł dla aplikacji.

Nextcloud Panel