Magento 2.3 - zmiana kolejności produktów#

Data: 2020-10-06 15:35:48

Pożądany efekt, to ułożenie produktów w widoku kategorii sklepu (sortuj wg pozycja - nad listą produktów) według zadanej kolejności w zapleczu sklepu.

Logujemy się do panelu administracyjnego i przechodzimy z lewej strony w KATALOG > KATEGORIE

Z listy kategorii wybieramy kategorię w której chcemy posortować produkty. W naszym przykładzie jest to kategoria TAMPERY DO KAWY po kliknięci w kategorię jesteśmy przekierowani na stronę z ustawieniami (jak na powyższym przykładzie). Musimy rozwinąć kartę PRODUKTY. Dzięki temu zobaczymy wszystkie produkty przyporządkowane do tej kategorii.

Na liście produktów w kolumnie POZYCJA powinniśmy nadać numery rosnące dla produktów co będzie odpowiadało ich kolejności w widoku kategorii.

TIP: jeśli mamy produkty, które chcielibyśmy dodać zawsze na koniec listy, to możemy im przypisać cyfrę np. 999.

Po nadaniu numeracji musimy zapisać naszą pracę. Klikamy guzik ZAPISZ w prawym górnym rogu przeglądarki. Spowoduje to przypisanie pozycji produktom. Teraz możemy odświeżyć przeglądarkę i sprawdzić efekt sortowania.

TIP: jeśli pomimo odświeżenia przeglądarki nie widzimy zmian oznaczać to może, że powinniśmy odświeżyć pamięć sklepu MAGENTO. Pamięć podręczną sklepu tworzy się w celu maksymalnego przyspieszenia przeglądania. Typowo pamięć odświeżana jest wg określonego interwału czasu automatycznie.