VirtueMart - Dodawanie zdjęcia do produktu VirtueMart#

Data: 2013-04-07 19:08:51

Informacja

Ten artykuł jest archiwalny i dotyczy technologii już dawno wycofanych. Jest prezentowany w celach edukacyjno-informacyjnych.

Aby dodać dodatkowe zdjęcie do produktu, albo nowe zdjęcie należy w widoku karty produktu przejść do zakładki zdjęcia produktu, a następnie w sekcji WGRAJ PLIK kliknąć guzik WYBIERZ PLIK i z dysku wybrać plik do wgrania. Po dodaniu zdjęcia należy zapisać produkt. Aby dodać kolejne zdjęcia tzw. zdjęcia dodatkowe produktu należy ponowić czynność dodając kolejne zdjęcia.

Ważne, aby pamiętać o podstawowej zasadzie. Zdjęcia powinny mieć format JPG. Nie powinny mieć polskich liter łóżźęą w nazwie. Rozmiar maksymalny powinien być nie większy niż 1000 px w największym boku. Idealnie byłoby, aby zdjęcie oryginalne produktu (z którego system robi miniaturkę) posiadało rozmiar 800 px i kompresję 50%, co sprawi, że zdjęcie, które wcześniej mogło mieć duży rozmiar będzie miało mniej niż 80 Kb.

Do zmiany typu pliku graficznego i kompresji można użyć darmowego programu GIMP. Na naszej stronie stworzyliśmy artykuł pokazujący jak opracować zdjęcie w programie GIMP.